Sekretariat

42 214-91-11

Rzeźbione ogniem

„Rzeźbione ogniem” to tytuł spektaklu, który „Teatr Tysiąca i Jednej Próby” działający przy I Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach przedstawił 27 września na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury im. Z. Herberta w Pabianicach. Autorką scenariusza przedstawienia jest uczennica III klasy naszego liceum Oliwia Zatwardnicka. W spektaklu wykorzystano też wzruszające piosenki „Warszawo ma”, „Deszcz jesienny deszcz” w przepięknym wykonaniu Jagody Śpionek oraz szlagier ulic okupacyjnej Warszawy – „Siekiera motyka” w stylowej i zawadiackiej interpretacji Anny Pakuły. W role dziewczyn – łączniczek AK przekonująco wcieliły się Zosia Frankiewicz, Klaudia Raczyńska i Kornelia Rodej. Narratorami byli posiadacze „radiowych głosów”: Aleksandra Kosek i Michał Pawełczyk. Spektakl uzupełniły fragmenty dokumentalnych produkcji telewizyjnych „Chciałem, by Warszawa była wielka. Ostatnie przemówienie Stefana Starzyńskiego” i „Polskie Państwo Podziemne” oraz fragment kultowego filmu fabularnego „Zakazane piosenki” z 1948r. w reż. Leonarda Buczkowskiego. Za prezentację odpowiedzialni byli Elżbieta Kozioł i Filip Klimek. Na widowni zasiedli zaproszeni goście: władze miasta i powiatu, przedstawiciele organizacji kombatanckich, dyrektorzy i nauczyciele pabianickich szkół, rodzice i dziadkowie naszych aktorów, ale największą publikę stanowili nauczyciele i uczniowie I LO. Wszystkim pięknie dziękujemy za życzliwe przyjęcie naszego przedstawienia.

Opiekunowie projektu:
Aleksandra Kaczmarek
Tomasz Kozioł

RZEŹBIONE OGNIEM

RZEŹBIONE OGNIEM

„Rzeźbione ogniem” to tytuł spektaklu, który „Teatr Tysiąca i Jednej Próby” działający przy I Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach przedstawił 27 września na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury im. Z. Herberta w Pabianicach. Autorką scenariusza przedstawienia jest uczennica III klasy naszego liceum Oliwia Zatwardnicka. W spektaklu wykorzystano też wzruszające piosenki „Warszawo ma”, „Deszcz jesienny deszcz” w przepięknym wykonaniu Jagody Śpionek oraz szlagier ulic okupacyjnej Warszawy – „Siekiera motyka” w stylowej i zawadiackiej interpretacji Anny Pakuły. W role dziewczyn – łączniczek AK przekonująco wcieliły się Zosia Frankiewicz, Klaudia Raczyńska i Kornelia Rodej. Narratorami byli posiadacze „radiowych głosów”: Aleksandra Kosek i Michał Pawełczyk. Spektakl uzupełniły fragmenty dokumentalnych produkcji telewizyjnych „Chciałem, by Warszawa była wielka. Ostatnie przemówienie Stefana Starzyńskiego” i „Polskie Państwo Podziemne” oraz fragment kultowego filmu fabularnego „Zakazane piosenki” z 1948r. w reż. Leonarda Buczkowskiego. Za prezentację odpowiedzialni byli Elżbieta Kozioł i Filip Klimek.
Na widowni zasiedli zaproszeni goście: władze miasta i powiatu, przedstawiciele organizacji kombatanckich, dyrektorzy i nauczyciele pabianickich szkół, rodzice i dziadkowie naszych aktorów, ale największą publikę stanowili nauczyciele i uczniowie I LO. Wszystkim pięknie dziękujemy za życzliwe przyjęcie naszego przedstawienia.

Opiekunowie projektu:
Aleksandra Kaczmarek
Tomasz Kozioł

Skip to content