Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych

POZNAJMY SIĘ

I LO szkołą przyjazną i otwartą

Ósmoklasisto!

Odwiedź I LO, obejrzyj szkołę, zobacz pracownie, porozmawiaj z uczniami.

Przekonaj się, dlaczego I LO od kilku już lat osiąga najlepsze wyniki maturalne w powiecie i zajmuje wysokie miejsce w województwie łódzkim w rankingu „Perspektyw”.

Proponujemy uczniom szkół podstawowych możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli I LO. W pracowniach liceum dla zorganizowanych grup szkolnych mogą odbyć się zajęcia wybrane z oferty edukacyjnej.

OFERTA EDUKACYJNA

Zakochać się w Paryżu

zajęcia mają na celu przybliżyć piękno języka francuskiego, pokazać, że nie jest on wcale taki trudny. Mogą przekonać niezdecydowanych, upewnić chętnych – na pewno pomogą w wyborze drugiego języka w liceum.

Wiem, co jem – wykrywanie związków organicznych w produktach spożywczych

zajęcia z biologii dla tych, którzy myślą o wyborze klasy biologiczno-chemicznej, a w przyszłości o studiach medycznych. Na warsztatach można będzie dowiedzieć się o rodzajach związków wystepujących w pożywieniu, nauczyć się wykrywania tłuszczu i białka w różnych produktach. Dzięki tym warsztatom mikroskop przestanie być tajemnicą.

Dlaczego słodzimy truskawki, dlaczego solimy ogórki? – proces plazmolizy

zajęcia z biologii dla tych, którzy myślą o wyborze klasy z rozszerzonym programem biologii. W czasie tych zajęć będzie można dokonać obserwacji mikroskopowych liścia spichrzowego cebuli oraz udoskonalić umiejętność przygotowania preparatów mikroskopowych. Zostanie omówiona istota osmozy oraz przeprowadzona plazmoliza i deplazmoiza.

Jak ratować życie

zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy. Są ważne dla wszystkich – każdy może znaleźć się w sytuacji, kiedy pierwsza pomoc realnie zwiększa szansę na uratowanie komuś życia. Są ciekawe dla tych, którzy myślą o zawodzie lekarza. Są przydatne – zajęcia przeprowadzone są na nowoczesnym sprzęcie, który jest do dyspozycji w pracowni I LO. Na tym sprzęcie uczniowie I LO pracują w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa.

Gamifikacja – grywalizacja. Przez Londyn do Nowego Yorku

Multimadialne zajęcia z języka angielskiego – potyczki słowne z wykorzystaniem technik komputerowych, pokazujące charakterystyczne dla krajów anglojęzycznych elementy kultury i języka. Zajęcia przydatne dla wszystkich uczniów klas ósmych – pomogą w powtórce przed egzaminem ósmoklasisty.

Reklama dźwignią handlu

zajęcia z przedmiotu „podstawy przedsiębiorczości”, które pomogą rozpoznać techniki używane przez handlowców i specjalistów od reklamy. Podczas warsztatów odkryte zostaną tajemnice marketingowe – dlaczego tak, a nie inaczej ułożone są produkty na półkach i czemu to służy. Dzięki tym zajęciom każdy będzie umiał kupić mądrzej i taniej.

Zajęcia mogą odbyć się w I LO, ale chętnie skorzystamy z zaproszenia do Państwa placówki.

Dlaczego filip wyskakuje z konopi?

zajęcia z języka polskiego, które mają pomóc w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty – oprócz przypomnienia wiadomości o związkach frazeologicznych, uczestnicy dowiedzą się, jakie są źródła frazeologizmów, odkryją możliwości wykorzystania ich w codziennym języku. Zajęcia prowadzone w formie warsztatów z aktywnym udziałem uczniów.

Symbolika centrum w „Panu Tadeuszu”

zajęcia z języka polskiego, których celem jest przypomnienie mitycznej przestrzeni w „Panu Tadeuszu” – Soplicowa, jego mieszkańców oraz tradycji i obyczajów szlacheckich. Warsztaty, które przypominając lekturę Adama Mickiewicza, pomogą w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty.

Konstrukcje geometryczne z Geogebrą

zajęcia z matematyki wyjaśniające w przejrzysty sposób pojęcie symetralnej odcinka, dwusiecznej kąta oraz okręgu opisanego na trójkącie i okręgu wpisanego w trójkąt. Wiedza potrzebna zawsze – na lekcjach matematyki w szkole podstawowej i średniej, na egzaminie po klasie ósmej i maturalnym. Szczególnie zainteresowani będą tymi warsztatami ci, którzy myślą o klasie z poszerzonym programem matematyki i studiach na politechnice.

Spotkanie z Platonem, czyli dlaczego jest tylko 5 wielościanów foremnych

zajęcia z matematyki rozwijające wyobraźnię przestrzenną, przeznaczone dla wszystkich uczniów, ale szczególnie dla tych, którzy myślą o wyborze klasy z poszerzonym programem matematyki.

Skąd się biorą kwaśne deszcze

zajęcia z chemii dla wszystkich, którym bliskie są zagadnienia zanieczyszczenia środowiska, którzy chcą wiedzieć więcej o smogu, dziurze ozonowej czy efekcie cieplarnianym. Szczególnie polecane dla uczniów zainteresowanych klasą z rozszerzonym programem chemii.

Proponowane przez nauczycieli I LO warsztaty mogą być realizowane w odpowiednich dla Państwa terminach i w wybranym przez Państwo zakresie godzin. Prosimy o wybór zajęć najbardziej odpowiednich dla uczniów i kontakt przez stronę mailową szkoły

e-mail: sekretariat@lo1pab.pl

Informacja zostanie przekazana nauczycielowi prowadzącemu warsztaty i już indywidualnie będzie można ustalić szczegóły zajęć.

Znajdź nas na stronie internetowej

zakładka dla ósmoklasistów/ oferta