Od ponad dziesięciu lat nasza szkoła aktywnie współpracuje z Polskim Czerwonym Krzyżem. Co roku bierzemy udział w wielu akcjach organizowanych przez Zarząd PCK w Pabianicach. A oto te najważniejsze, do których zapraszamy również naszych przyszłych uczniów.

We wrześniu odbywa się akcja „Żak” – organizujemy wtedy na terenie szkoły zbiórkę przyborów szkolnych dla najuboższych dzieci ze szkół podstawowych w Pabianicach.
W październiku przeprowadzamy akcję „ Kampania walki z głodem” – uczniowie pieką ciasta i sprzedają je podczas przerw, a pieniądze przeznaczone są na dofinansowanie obiadów dla dzieci. Ciasta są bajecznie pyszne i nie tuczą !!!
Grudzień zawsze obfituje w różnorakie akcje, z których najważniejsze to:
Podaruj pluszaka dla dzieciaka” – uczniowie w swoich klasach wspólnie zakupują zabawki lub gry interaktywne dla dzieci z Hospicjum w Łodzi. Następnie wybrana delegacja jedzie do Hospicjum przed Świętami Bożego Narodzenia, żeby złożyć życzenia, podarować prezenty i wspólnie pobawić się z dziećmi, które tam przebywają.
Następna akcja to zbiórka słodyczy na paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin z Pabianic.
Nasi wolontariusze biorą także udział w Bożonarodzeniowej zbiórce żywności w marketach
W styczniu na terenie Pabianic PCK wspomaga także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielu uczniów I LO również chętnie angażuje się do zbiórki pieniędzy dla fundacji Jurka Owsiaka.
W marcu, jak co roku, rozpoczynamy akcję „Gorączka złota” – jest to zbiórka monet 1,2,5 groszowych, która kończy się w czerwcu, a zebrane fundusze przeznaczone są na dofinansowanie wakacji dla najuboższych dzieci z Pabianic.
Ponadto bierzemy udział w Wielkanocnej zbiórce żywności w marketach.
W kwietniu grupa chętnych uczniów bierze udział w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, do których przygotowujemy się na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa oraz na zajęciach dodatkowych z udzielania pierwszej pomocy.
Ponadto od wielu lat na terenie naszej szkoły organizowane są akcje honorowego oddawania krwi, w których biorą udział pełnoletni uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz dyrekcja.
Uczniowie biorą również udział w konkursach wiedzy na temat oddawania krwi i honorowego krwiodawstwa.