Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swą wiedzę…


    Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swą wiedzę o Żołnierzach Wyklętych. Konkurs zorganizowali Poseł na Sejm RP Piotr Polak, Poseł na Sejm RP Robert Telus, Senator RP Przemysław Błaszczyk, Senator RP Maciej Łuczak przy współpracy z IPN. Koordynatorem zmagań była p. Dorota Więckowska.
    19 stycznia 2016 r. odbył się etap szkolny, który wyłonił 7 reprezentantów naszej placówki na zmagania okręgowe. Byli to następujący uczniowie: Joanna Klewin, Magdalena Hańćka, Żaneta Czekalska, Marlena Marek, Ewa Jabłońska,. Martyna Szczygieł i Kryspin Antol.
    1 marca w murach naszej szkoły odbył się etap regionalny. Spośród 28 jego uczestników sześcioro kwalifikowało się do finału wojewódzkiego. Nie byliśmy gościnni, gdyż w tej grupie znalazła się 4 – osobowa reprezentacja naszej szkoły. Do Łodzi pojechali: Joanna Klewin, Magdalena Hańćka, Martyna Szczygieł i Kryspin Antol.
    7 marca w Bibliotece Wojewódzkiej im. Marszałka J. Piłsudskiego w etapie wojewódzkim rywalizowało 42 uczestników. Byliśmy najliczniej reprezentowaną szkoła. Nie udało się niestety wygrać wyjazdu do Brukseli ani tabletu, ale Joanna Klewin i Martyna Szczygieł wywalczyły wyróżnienia.
    Gratulujemy naszym uczniom wiedzy i czekamy na ich kolejne sukcesy.