Uczniowie I LO z Pabianic zwyciężyli  w konkursie powiatowym „Poligloci są wśród nas”. Eliminacje szkolne odbyły się 28.01.2016r. Zadaniem uczestników konkursu, uczniów powiatu pabianickiego było rozwiązanie testu leksykalno -gramatycznego.

Najlepsza czwórka uczniów w szkole (dwie osoby  z języka angielskiego i dwie osoby z języka niemieckiego) zakwalifikowała się jako reprezentacja I LO do powiatowego etapu konkursu, który miał miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach 17 marca 2016 roku.

Finaliści konkursu powiatowego mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy o Niemczech i Anglii oraz przygotować film lub prezentację swojej szkoły w języku angielskim i języku niemieckim.

Jury w składzie : pani Liliana Forysiak,Naczelnik Wydziału Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Pabianicach oraz pani Zofia Kriger-Kozłowska, konsultant języka niemieckiego oceniło najlepiej pracę uczniów I LO. Gratulujemy zwycięskiej drużynie w składzie: Emilia Dytko, Marta Górska, Natalia Dorożyńska oraz Filip Mazurek oraz ich opiekunom: pani Gabrieli Konieckiej-Kiełbasie oraz panu Tomaszowi Koziołowi.

Konkurs został zorganizowany przez PODN w Pabianicach.