II Miejsce w wojewódzkim konkursie patriotycznym

To, że patriotyzm może być atrakcyjny i ciekawy udowodnili uczniowie I LO w Pabianicach im. Jędrzeja Śniadeckiego. Wzięli udział w wojewódzkim konkursie „Wielki Dzień Polaków, Wielki Dzień Komendanta. 11 listopada 1918 roku. Próba rekonstrukcji wydarzeń w przeddzień stulecia niepodległości” pod patronatem wojewody łódzkiego, prezydenta miasta Łodzi i marszałka województwa łódzkiego. Pomysłem było zainscenizowanie zdjęcia pokazującego przekrój polskiego społeczeństwa, które w Józefie Piłsudskim widziało realną nadzieję na odzyskanie niepodległości.

Uczniowie klas drugich i pierwszych „Jedynki” w składzie: Ola Błaszczyk, Julia Kociołek, Patryk Krykwiński, Marcel Kuropatwa, Michał Wejman,Tomek Morawski, Mikołaj Antonowicz i Janek Balcerzak ruszyli do dzieła i przygotowali stosowne epokowe kreacje. Szczególnie działały na oko i wyobraźnie stroje Michała Wejmana ( marszałek ) i Tomka Morawskiego ( duchowny ), no i oczywiście dziewczyn… W trakcie pracy nad zdjęciem panowała świetna atmosfera, w czasie której młodzież mogła się wczuć w czasy swych pradziadków i zastanowić nad ówczesnymi realiami. Zgłoszona konkursowa fotografia  została zatytułowana: „Marszałek Józef Piłsudski w otoczeniu obywateli II RP z różnych grup społecznych”.

Ze względów proceduralnych konkursu, przedstawicielem – kapitanem tego historycznego teamu został Patryk Krykwiński i to on odebrał II nagrodę w konkursie na uroczystym rozdaniu nagród, które odbyło się 22 marca w Zespole Szkół nr 20 im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Głównym opiekunem była p. Sonia Pawłowska-Kacała, a pomagali w przedsięwzięciu także nauczyciele Ireneusz Polit i Piotr Kuropatwa.

Gratulujemy Laureatowi konkursu i wszystkim Uczniom ze zdjęcia, to ich wspólny sukces. Gdyby nie ich wspaniała charakteryzacja, która pozwoliła przenieść nas 100 lat wstecz to zdjęcie nie odniosłoby sukcesu.