Uczniowie ILO laureatami konkursu wojewódzkiego „Matematyka Moja Pasja”

16 lutego w budynku Instytutu Matematyki i Informatyki UŁ odbył się finał konkursu „Matematyka Moja Pasja”.
W finale wzięło udział troje uczniów naszej szkoły: Jakub Lis, Marta Jaworska i Kacper Świercz. 26 marca ogłoszono wyniki konkursu.

Jakub Lis, uczeń klasy II matematyczno-fizyczno-angielskiej, został laureatem konkursu,
Kacper Świercz, uczeń klasy biologiczno-chemiczno-matematycznej, otrzymał wyróżnienie.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 1101 uczniów z 62 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa łódzkiego,
a do finału zakwalifikowało się 200 uczniów z 37 szkół. Tym bardziej cieszy sukces Kuby i Kacpra. Gratulujemy!

Konkurs Matematyka Moja Pasja jest organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki UŁ wraz
z Publicznym LO UŁ i przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Konkurs został objęty patronatami Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa oraz Rektora UŁ.