18 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbył się etap diecezjalny XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Do tej części konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły: Joanna Bednarkiewicz (klasa II f) oraz Paulina Kaźmierczak (klasa II c).

Jak informują organizatorzy konkursu, wzięło w nim udział ok. 80 osób z prawie 40 Szkół Ponadgimnazjalnych. Zakres merytoryczny konkursu obejmował znajomość ksiąg: Psalmy, List do Galatów i List do Filipian. Z radością informujemy, że w etapie ogólnopolskim Archidiecezję Łódzką reprezentować będzie Paulina Kaźmierczak, zajmując w etapie diecezjalnym 2 miejsce, ulegając uczennicy z Tomaszowa Mazowieckiego.

Warto zaznaczyć, że wysokie miejsce, które zajęła Paulina świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu do konkursu jej samej, jak również innych uczestników. Podczas Mszy świętej w Archikatedrze Łódzkiej, ks. Bp Ireneusz Pękalski mówił do uczestników, że w tego typu zmaganiach nie chodzi o samą tylko znajomość tekstu biblijnego, ale przede wszystkim o spotkanie się z Panem Bogiem, który w Słowie Bożym jest ciągle obecny i to Słowo jest rzeczywistością ciągle żywą.

Zmagania części ogólnopolskiej odbędą się w Niepokalanowie w dniach 4-5 czerwca. Dla zwycięzców przygotowane są atrakcyjne nagrody, m. in. indeksy na wyższe uczelnie, pielgrzymka do Ziemi Świętej oraz nagrody rzeczowe. Paulinie życzymy powodzenia i… wygranej konkursu.