10 marca 2017 roku odbył się finałowy etap XXVI Konkursu Fizycznego dla Klas Drugich Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz XX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Łodzi pod patronatem Katedry Modelowania Procesów Nauczania Wydziału Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 77 uczniów szkół z Łodzi, Pabianic, Zduńskiej Woli i Tomaszowa Mazowieckiego.

Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy IIf naszej szkoły Marta Jaworska oraz Patryk Pereniec uzyskali tytuł finalisty konkursu, zajmując odpowiednio: Patryk – 6 miejsce, Marta – 9 miejsce. Naszych finalistów do konkursu przygotował p. Janusz Gorzelak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.