Być może geografia Polski nie jest na pierwszy rzut oka ekscytująca na tyle, by zanużyć się w niej głębiej, ale nasi uczniowie nie dali się nabrać tym złudnym wrażeniom i zniechęcającym plotkom. Poświęcali swój czas, by odkrywać niezliczone tajemnice, jakie kryją w sobie najciekawsze miejsca województwa łódzkiego, czyli ,,województwa w sercu Polski”. Pod takim hasłem odbył się pierwszy konkurs w roku szkolnym 2017/2018, na który zaprosili nas nasi starsi znajomi z Wydziału Nauk Geograficzych na UŁ. Mimo wysokiego poziomu trudności Wiktoria Ogłoza (uczennica klasy IIf) dostała się do drugiego etapu tego konkursu, jako jedna z nielicznych w całym województwie. W drugim etapie zajęła 4 miejsce. Tylko 1 miejsce dzieliło ją od uzyskania indeksu Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

To jednak nie koniec sukcesów naszego liceum, ponieważ zdobytą wiedzę mieliśmy okazję wykorzystać ponownie w VII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Województwie Łódzkim „Krajoznawca Regionu” w Łodzi. Nasza nauka opłaciła się i do szkoły wróciliśmy z pucharami za zajęcie II (drużyna w składzie: Jagoda Jaksa, Wiktoria Ogłoza, Mikołaj Wągrowski) i III miejsca (Mikołaj Antonowicz, Julia Kociołek, Patryk Krykwiński). Również w rodzinnych Pabianicach uczniowie z klasy IIa (Jagoda Jaksa, Julia Kociołek, Mikołaj Wągrowski) mogli spróbować swoich sił w organizowanej po raz pierwszy grze terenowej ‘’Edukacja Globalna 2017”. Udało się nam pokonać konkurencję i zająć I miejsce.

I to nie po raz ostatni- wielkimi krokami zbliżał się XLVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK, a wraz z nim kolejne pasmo sukcesów. Po wygraniu etapu powiatowego, nasza drużyna (Jagoda Jaksa, Julia Klimek i Wiktoria Ogłoza), rozpoczęła walkę o I miejsce w eliminacjach wojewódzkich w Dłutowie. Dziewczynom udało się odnieść sukces i stanęły przed najtrudniejszym zadaniem – udziałem w finale centralnym w Wadowicach. Czekające tam na nie konkurencje np. jazda konna, spływ kajakiem czy bieg na orientację, okazały się być dobrą zabawą. A czy nie o to przecież chodzi w turystyce? Oczywiście, że tak!