VI miejsce w Polsce Magdaleny Hańćki w konkursie wiedzy o świętym Maksymilianie.

Magdalena Hańćka, uczennica kl.3b I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego została finalistką X Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej wiedzy o św. Maksymilianie. Etap diecezjalny miał miejsce 3 marca 2016 roku w Wyższym Seminarium Ojców Franciszkanów w Łodzi. Magda uzyskała wówczas największą ilość punktów zdobywając I miejsce i tytuł finalisty. Etap ogólnopolski miał miejsce w Siedlcach 7 kwietnia 2016 roku. Część pierwsza – pisemna odbyła się w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, przy ul. Bema 4 w Siedlcach. Ogłoszenie wyników i część ustna miała miejsce po Eucharystii w parafii św. Maksymiliana w Siedlcach. Magdalena Hańćka znalazła się w pierwszej dziesiątce finalistów zajmując miejsce VI. Opiekunem uczennicy była s. Bonawentura.

X Ogólnopolską Franciszkańską Olimpiadę Wiedzy o św. Maksymilianie objęła honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej.

Sukces Magdy cieszy tym bardziej, że I LO w Pabianicach to dawna Szkoła Handlowa, której uczniem był Rajmund – św. Maksymilian Maria Kolbe.