Męska drużyna pływacka zajęła IV miejsce w finale województwa łódzkiego
rozegranym w Zgierzu.

28.10.2019 męska drużyna pływacka I LO zdobyła kolejny mistrzowski tytuł w sztafetach pływackich i awans do półfinału wojewódzkiego. Zdobyła go w znakomitym stylu, bijąc rekord powiatu czasem 2:54;30 i wyprzedzając drugą drużynę (ZSZnr2) o prawie 20s. Mistrzami powiatu zostali: Michał Wejman (kapitan), Adam Poczta, Kacper Gralak, Kacper Seroczyński, Bartek Kowalski i Franek Brzdąk. Drużyna w tym samym składzie w półfinale wojewódzkim również zdobyła I miejsce, co dało jej awans do finału województwa łódzkiego. W ścisłym finale, który odbył się w Zgierzu zajęła IV miejsce, co jest najlepszym wynikiem w historii szkoły jeśli chodzi o zawody pływackie. Mistrzostwo województwa zdobyli pływacy z Łodzi przed Skierniewicami i Kleszczowem.
Opiekę nad drużyną sprawował p. P. Kuropatwa.