Jan Karski. Honorowy Obywatel Miasta Łodzi, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata…

Jan Karski. Honorowy Obywatel Miasta Łodzi, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, odznaczony Orderem Orła Białego i amerykańskim Medalem Wolności. Niewiele jest we współczesnej historii Polski postaci, które w tak niezwykły sposób uosabiają uniwersalne wartości, takie jak odpowiedzialność za losy bliźnich, odwaga i prawość. W powszechnej pamięci zapisał się jako ten, który powiedział światu o Holocauście. I jako ten, którego świat nie wysłuchał.

Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego w Warszawie i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi wyróżniły naszą szkołę, zapraszając do udziału w „Lidze szkół Jana Karskiego”.

24 kwietnia 2016 roku, wspólnie z 30 innymi szkołami, wzięliśmy udział w inauguracji projektu. Zostaliśmy objęci patronatem Fundacji i przez rok będziemy uhonorowani symbolem

„Karski my Hero”.

Magdalena Marek i Ewa Jabłońska z klasy 2b odebrały dla naszej szkoły materiały edukacyjne i książkę Jana Karskiego” Tajne państwo”. Goście Fundacji obejrzeli film Sławomira Grünberga „Karski i władcy ludzkości”.

Koordynatorkami projektu są: p. Magdalena Klewin i p. Elżbieta Bohaczewska.