W I LO w Pabianicach przeprowadzono III Powiatowy Konkurs Tłumaczeniowy z języka angielskiego i języka niemieckiego.

8 grudnia 2015r. odbył się III Powiatowy Konkurs Tłumaczeniowy z Języka Angielskiego i Niemieckiego. Jego organizatorkami są p. Gabriela Koniecka-Kiełbasa ( jęz. niemiecki) i p. Magdalena Przygocka – Wypych (jęz. angielski). Patronat nad konkursem objął starosta pabianicki, pan Krzysztof Habura.

Zadaniem uczniów było przetłumaczenie wiersza z języka niemieckiego lub angielskiego na język polski. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 105 osób.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu są:
Język niemiecki:
I miejsce -Klaudia Seliga, Gracjan Romanowski, Damian Zdzieblowski- Gimnazjum nr 1w Pabianicach (p. Aleksandra Czestkowska)
II miejsce – Klaudia Oset, Natalia Śpiewok, Patryk Krykwinski- Gimnazjum nr 1 w Pabianicach (p. Aleksandra Czestkowska,
p. Anna Bartłomiejczyk)
III miejsce – Maria Hille, Maria Cipińska, Zofia Wosio – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, (p. Krzysztof Snochowski i p. Tomasz Madaliński)

Język angielski :
I miejsce – Ada Marciniak, Andrzej Koplin, Kamil Bartos – Gimnazjum nr 1 w Pabianicach (p. Joanna Witkowska – Muszyńska)
II miejsce – Anna Broniecka, Julia Kociołek, Mikołaj Wągrowski – Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo (p. Iwona Olczak-Wieczorek)
III miejsce – Olga Krawczyk, Aleksander Włodarczyk, Michał Szczepaniak, Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo (p.Żaneta Iwanowska)

Gratulujemy uczniom i  ich nauczycielom!

Dziękujemy również członkom jury ( p. Elżbieta Raczyńska, p. Iwona Miszczyk, p. Maria Molenda, p, Gabriela Koniecka-Kiełbasa
i p. Mikołaj Krawczyk).

Zwycięzców i ich opiekunów zapraszamy na uroczystość rozdania nagród, która odbędzie się 18 marca 2016r. o godz 11.00
w I LO. Sponsorami nagród jest Starostwo Powiatowe w Pabianicach oraz wydawnictwa: Oxford University Press, Express Publishing i Macmillan.