Solidarni z Aleppo3 lutego2019r. odbył się II koncert charytatywny „ Tylko miłość zmieni życia bieg – kolędy dla Aleppo”, który wspólnie zorganizowali uczniowie I oraz II LO.

W koncercie wzięli udział zaproszeni goście: p. Viola Brzezińska, ks. dr Przemysław Szewczyk ze Stowarzyszenia Dom Wschodni oraz Szymon Sammoun, który opowiedział o swoich doświadczeniach z czasów wojny w Syrii.

W trakcie koncertu zebrano ponad 5 tys zł na rzecz szkoły z Aleppo, w której uczą się niepełnosprawne dzieci.

Z I LO wystąpili – Paulina Rubajczyk, Joanna Bednarkiewicz, Aleksander Duniec, Julia Kociołek, Marta Tadejczyk, Maciej Ryder, Daria Beton, Martyna Stępień.
Autorką grafiki promującej koncert jest Agnieszka Hoja, absolwentka I LO.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w koncercie i wsparli szkołę w Aleppo.