Spotkanie absolwentów

Absolwenci rocznika matury 1996 i 2000 rozegrali mecz siatkówki…

23 czerwca 2017 roku w sali gimnastycznej I LO w Pabianicach miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Absolwenci dwóch roczników (matura 1996 i matura 2000) rozegrali mecz piłki siatkowej. Była to inicjatywa absolwentów, a animatorkami i propagatorkami całego wydarzenia były  Justyna Lipczyńska i Marika Żelechowicz. Ustalenie terminu meczu i składu drużyn zajęło kilka tygodni, co jest zrozumiałe z uwagi na fakt, że wielu absolwentów wyemigrowało z Pabianic, niektórzy do bardzo odległych zakątków świata.

W drużynie absolwentów-maturzystów `96 zagrali: Wioletta Sobierajska, Katarzyna Płuciennik, Zofia Feliksińska-Świerz, Michał Ferenc, Mateusz Grzelak i gościnnie uczeń klasy drugiej Marcel Kuropatwa. Drużyna 2000 to: Justyna Lis, Paulina Kołodziejczyk, Paweł Szafrański, Igor Kubiak, Rafał Jaksa i Łukasz Arkuszewski – z powodu kontuzji zmieniony przez Krzysztofa Włodarczyka. Mecz był naprawdę bardzo emocjonujący i zakończył się zwycięstwem absolwentów„starszego” rocznika.

Kibicowali (w wielu przypadkach z całymi rodzinami): Justyna Lipczyńska, Anna Makowska,  Iza Oleksiewicz, Małgorzata Striżko, Paulina Krajewska, Marika Żelechowicz, Agnieszka Sobczyńska, Aleksandra Wlazłowicz, Ewelina Gajda.  W podwójnej roli – gospodarzy, a jednocześnie gości imprezy wystąpili: Pani Dyrektor Barbara Żwańska, p. prof. Zygmunt Szmidt, p. prof. Piotr Kuropatwa – sędzia meczu oraz były wychowawca obu roczników –  p. prof. Tomasz Kozioł.

Po meczu było wspólne zwiedzanie szkoły – wybranych pracowni, stołówki szkolnej, szatni. Były wspomnienia, anegdoty, mnóstwo pytań. Absolwenci wyrazili uznanie dla obecnego wyglądu i wyposażenia szkoły.

Uwieńczeniem  spotkania absolwentów był pokaz „fire show” przygotowany przez członków grupy „STOS’ pod kierunkiem p. prof. Macieja Krawczyka. W pokazie, który odbył się na placu za szkołą, udział wzięli: Aleksandra Kozioł, Anna Orpel, Katarzyna Nowak i Kamil Tatara. Ich umiejętności kuglarskie spotkały się z dużym uznaniem widzów.