24.01.2018r. w Hotelu Fabryka Wełny odbył się charytatywny koncert ” Tylko miłość zmieni życia bieg – kolędy dla Aleppo”, będący wspólną inicjatywą uczniów I oraz II LO w Pabianicach. W trakcie koncertu publiczność zapoznała się z tragedią wojny w Syrii i Aleppo oraz wysłuchała kolęd w wykonaniu uczniów obu szkół. Udział w nim wzięli znani muzycy: Darek Malejonek z Warszawy oraz pabianicki skrzypek Robert Łaguniak. Partnerem obu szkół było Stowarzyszenie Dom Wschodni – Domus Orientalis, któremu przewodniczy ks. dr Przemysław Marek Szewczyk, obecny również podczas koncertu. Publiczność mogła obejrzeć film nagrany w szkole w Aleppo, na którym młodzież i nauczyciele pozdrawiają pabianiczan i dziękują im za wsparcie.

Organizatorami koncertu byli: p. Magdalena Przygocka- Wypych ( I LO), p.Dariusz Wypych ( II LO) oraz ks. Tomasz Estkowski ( I LO).

Po koncie wolontariusze przeprowadzili zbiórkę funduszy na szkołę w Aleppo, w której uczą się niepełnosprawne dzieci. Zabrano 9.200.00 zł.