Wyróżnienia dla najlepszych abiturientów ILO..

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele, Kochana Młodzieży!

Jest dla nas pewnym zaskoczeniem fakt, że nasze dzieci tak szybko dorosły i są o krok od wyfrunięcia spod naszych skrzydeł.
Jan Paweł II w wierszu „Dzieci” pisał: „Dorastają znienacka przez miłość, i potem tak nagle dorośli, trzymając się za ręce wędrują w wielkim tłumie (…).”

Stoicie tutaj, wyglądając tak pięknie w garniturach i sukniach, które niedługo będziecie musieli zamienić na biało-czarne stroje maturzystów. To pierwszy tak ważny egzamin w Waszym życiu; pierwszy, od którego rzeczywiście zależy Wasza przyszłość. Przestaniecie wracać do domu po lekcjach, za to rozjedziecie się po całym kraju. Pamiętajcie Kochani, że chociaż nie będziemy mogli być przy Was cały czas, to zawsze możecie liczyć na naszą rodzicielską miłość i wsparcie.

Wybraliście I Liceum Ogólnokształcące im Jędrzeja Śniadeckiego, mające opinię najlepszej szkoły w Pabianicach i wybór okazał się słuszny, nie zawiedliście się. Spędzony tu czas na zawsze pozostanie w Waszej pamięci.

W tym miejscu chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania paniom dyrektor Alicji Bujacz i zastępcy Barbarze Żwańskiej, za serce jakie okazywały uczniom, za wychodzenie naprzeciw ich potrzebom i za trud włożony w pracę.

Nauczycielom dziękujemy za cierpliwość i wytrwałość w przekazywaniu wiedzy naszym pociechom. Wychowawcom dziękujemy za poświęcenie, za kształtowanie charakteru naszych dzieci i bezustanne czuwanie nad nimi. Wdzięczni jesteśmy także pracownikom szkoły, dzięki którym nauka odbywała się w miłej i przyjemnej atmosferze.

Wielu młodych ludzi interesuję się fotografią i to właśnie tam obowiązuje prawidłowość, że amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kompozycję, a artysta o światło. Na podstawie wyników kształcenia i wychowania naszej młodzieży, możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy na trzecim etapie rozwoju – jak artysta troszczący się o światło. Fakt, że w Pabianicach jest szkoła, która potrafi uczyć i kształtować młodzież jest szansą i nadzieją dla nas, dorosłych, że nasi wspaniali maturzyści powrócą tu kiedyś ze swoimi rodzinami, a nasze wnuki również będą tu, w tym liceum przygotowywały się do dorosłego życia.

Zakończymy również słowami Jana Pawła II – pytaniem o Waszą przyszłość:
” (…) Tego, co w Was się zaczęło, czy potraficie nie popsuć, czy będziecie zawsze oddzielać dobro od zła?”

Jeszcze raz dziękujemy, a za maturzystów trzymamy kciuki i życzymy zdania matury śpiewająco.

Rodzice Maturzystów