42 214-91-11

WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA DO WILANOWA

15 lutego miała miejsce wycieczka przedmiotowa do Wilanowa. Pojechały na nią klasy 2 F, 3 H i dziewięcioro uczniów z klasy 4 B. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy klasowe, do których przydzieleni zostali uczniowie z klasy 4 B.. Obie grupy (osobno) uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, poprzedzonych krótkim wykładem na temat kuchni staropolskiej. Na warsztatach kulinarnych uczniowie samodzielnie przygotowywali danie staroplskie, które też ze smakiem zjedli (łosoś w zapiekany cieście francuskim z gotowaną a następnie smażoną na maśle trójkolorową marchewką, z surówką z czerwonej kiszonej kapusty z tartym jabłkiem i musem kalafiora) oraz deser (pieczona dynia, zblendowana z dodatkiem śmietany, jaj, zapieczona z dodatkiem świeżych czerwonych porzeczek i kawałków melona). Następnie uczniowie zwiedzili Pałac w Wilanowie rezydencję króla Jana III Sobieskiego, a na koniec uczestniczyli w grze detektywistycznej na terenie pałacu.To był intensywny i owocny dzień!
Do zapamiętania: ulubiona zupa króla Jana III Sobieskiego – zupa krem z kalafiora,
ulubione jabłko królowej Marysieńki Sobieskiej – kosztel (można jeszcze, choć rzadko, kupić na regionalnych targowiskach od września do listopada).
Więcej zdjęć z tego wydarzenia można znaleźć w galerii.