W dniach 25. i 26. października 2023 r. uczniowie klas 3G, 3B oraz 3A zwiedzili „skrawek” Dolnego Śląska. Pierwszym celem wyprawy był Zamek Książ, którego otoczenie przywitało wycieczkę pięknym słońcem oraz feerią barw złotej polskiej jesieni. Widoki ze wzgórza zapierały dech w piersiach. W zamkowych wnętrzach unosiły się natomiast duchy kolejnych właścicieli posiadłości, w tym ostatnich – rodziny Hochbergów, a zwłaszcza pięknej księżnej Daisy.
Po opowieściach o historii i bogactwach zamku wszyscy przenieśli się do pobliskiej Palmiarni – zieleń egzotycznej roślinności dopełniła wrażeń wzrokowych, a sympatię wzbudzały towarzyskie lemury – mieszkańcy tegoż miejsca. Dzień zakończył wieczorny spacer po starówce Świdnicy.
Wrażenia i zmęczenie nie pchnęły młodzieży w objęcia Morfeusza – w miłym hotelu Karczyce nastał dłuuugi integracyjny wieczór:). Wszak integracja była jednym z celów wycieczki.
Mglisty poranek zawiódł całą grupę do starej części Wrocławia, o którym ciekawie i barwnie, tak jak dzień wcześniej, opowiadał pan przewodnik – niezrównany profesor Zygmunt Szmidt.
Nie mogło więc zabraknąć spaceru po wrocławskich mostach czy odwiedzin katedry. A po południu – perełka – Panorama Racławicka oraz jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie – Hydropolis. Niektórzy nie mogli się oprzeć jesiennej kąpieli. Lekcje historii i przyrody doskonale się dopełniały i minęły w zawrotnym tempie.
Żal było wracać, ale wszystko co dobre, szybko się kończy. Autokar z uczniami i opiekunami na pokładzie, p. Sonią Kacała, Tomaszem Koziołem i Aleksandrą Kaczmarek spokojnie i bezpiecznie wrócił w godzinach wieczornych do Pabianic.
📷Sonia Kacała