Mamy wieloletnie tradycje sportowe...

Jesteśmy szkołą z wieloletnimi tradycjami sportowymi. Na przestrzeni lat uczniowie naszego liceum wygrywali zawody w różnych dyscyplinach sportu, zdobywając tytuły Mistrza Powiatu Pabianickiego oraz awansując do półfinałów czy finałów wojewódzkich. Nasza młodzież rywalizuje też w międzyklasowych turniejach w wielu dyscyplinach sportowych oraz licznie bierze udział w imprezach rekreacyjnych. Sport w I LO jest tak popularny dzięki bogatej bazie sportowej. Uczniowie mają do dyspozycji salę gimnastyczną, ściankę wspinaczkową, boisko „ORLIK” ze sztuczną trawą, boisko z nawierzchnią tartanową do siatkówki i koszykówki, bieżnię tartanową, skocznię do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą.

Lubimy też teatr...

W Teatrze Tysiąca i Jednej Próby, działającym przy I LO przygotowujemy spektakle i koncerty. Na scenie spotykają się nasi obecni uczniowie, absolwenci a niejednokrotnie zaproszeni do współpracy goście. Wspólnie spędzony czas to niezwykła okazja do kształtowania wrażliwości, poczucia estetyki, budowania szacunku i nawiązywania bliższych relacji. To oczywiście kontakt z literaturą, muzyką i innymi formami artystycznego wyrazu. A wszystko w atmosferze dobrej zabawy.

I dobrą zabawę...

Szkoła to nie tylko nauka. W I LO potrafimy wykorzystać każdą okazję do zabawy. Najważniejsze, że bawimy się razem – uczniowie i nauczyciele. Piknik z okazji Dnia Dziecka czy dyskoteka ostatkowa to możliwość wspólnie tańczonej belgijki. Do legendy przeszły już występy nauczycieli w ostatni dzień karnawału. W tym roku bawiliśmy się w klimacie PRL-u, wcześniej inspiracją był serial „Dom z papieru”. Z dużym sentymentem wspominamy też Dzień Szant zorganizowany przez koło UNESCO, czyli śpiewane w trzech językach żeglarskie pieśni.

Dołącz do nas i baw się z nami!

A także taniec z ogniem...

Grupa STOS działa w I LO już od 10 lat. Uczniowie wszystkich roczników pod okiem instruktorów wspólnie poznają technikę tańca z ogniem, współtworzą spektakle, takie jak Alicja w Krainie Czarów czy Rock and Fire oraz prezentują swoje umiejętności podczas imprez szkolnych i miejskich. Grupa uczy współpracy, zdrowego dystansu do siebie. Jako jedyna szkoła w mieście pomożemy ci opanować żywioł ognia! Szukaj nas na Instagramie i Facebooku. Dołącz do I LO i grupy STOS!

Podróże małe i duże...

Nasza szkoła od dwóch lat uczestniczy w programie „Szkoła pod żaglami” w ramach którego dla uczniów I LO organizowane są rejsy po morzu śródziemnym na żaglowcu STS Pogoria. Nasi żeglarze mają szansę zaznać przygody prawdziwego wilka morskiego: pracują przy linach, sterują żaglowcem, biorą udział w zadaniach nawigacyjnych, a nawet balansują na wysokości podczas stawiania czy chowania żagli na rękach masztu. Rejsy na Pogorii gwarantują również sporo rozrywki. Uczniowie mają szansę zwiedzić porty we Włoszech oraz na Korsyce, na pokładzie, oprócz pracy, młodzież bierze udział w zabawach integracyjnych i wielu grach. I LO pod żaglami to szkoła życia, po której nasi uczniowie nie wracają już tacy sami. Posmakuj morskiej przygody i zapisz się na kolejną edycję rejsu na STS Pogoria!

I mamy smaczne obiady...

I LO jest jedyną szkołą średnią w powiecie, która oferuje obiady – świeże, codziennie gotowane w kuchni szkolnej. Kurczak w sosie słodko-kwaśnym, spaghetti, karkówka w sosie pieczeniowym czy pieczony udziec z kurczaka to tylko niektóre propozycje pań kucharek. Po dokładki ustawiają się kolejki, a ciepłą zupę może zjeść każdy. Nic dziwnego, że stołówka jest najchętniej odwiedzanym przez uczniów miejscem w szkole.

Samorząd Uczniowski – serce szkoły!

Staramy się, aby każdy dobrze czuł się w szkole, dlatego zawsze myślimy o wspólnej zabawie. Imprezy takie jak Jędrzejada, Ostatki, Dzień Dziecka, Walentynki, Dzień Bez Plecaka czy Dzień Szalonych Fryzur to nasze pomysły, a bawią się wszyscy – uczniowie i nauczyciele. Wspieramy wszelkie akcje charytatywne, sami również je organizujemy.

Każdy ma możliwość zgłosić swoją propozycję, każdy głos jest wysłuchany.

Dołącz do nas!

 
 

Zapraszamy...