Mamy wieloletnie tradycje sportowe...

Jesteśmy szkołą z wieloletnimi tradycjami sportowymi. Na przestrzeni lat uczniowie naszego liceum wygrywali zawody w różnych dyscyplinach sportu, zdobywając tytuły Mistrza Powiatu Pabianickiego oraz awansując do półfinałów czy finałów wojewódzkich. Nasza młodzież rywalizuje też w międzyklasowych turniejach w wielu dyscyplinach sportowych oraz licznie bierze udział w imprezach rekreacyjnych. Sport w I LO jest tak popularny dzięki bogatej bazie sportowej. Uczniowie mają do dyspozycji salę gimnastyczną, ściankę wspinaczkową, boisko „ORLIK” ze sztuczną trawą, boisko z nawierzchnią tartanową do siatkówki i koszykówki, bieżnię tartanową, skocznię do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą.

Lubimy też teatr...

W Teatrze Tysiąca i Jednej Próby, działającym przy I LO przygotowujemy spektakle i koncerty. Na scenie spotykają się nasi obecni uczniowie, absolwenci a niejednokrotnie zaproszeni do współpracy goście. Wspólnie spędzony czas to niezwykła okazja do kształtowania wrażliwości, poczucia estetyki, budowania szacunku i nawiązywania bliższych relacji. To oczywiście kontakt z literaturą, muzyką i innymi formami artystycznego wyrazu. A wszystko w atmosferze dobrej zabawy.

A także taniec z ogniem...

Grupa STOS działa w I LO już od 10 lat. Uczniowie wszystkich roczników pod okiem instruktorów wspólnie poznają technikę tańca z ogniem, współtworzą spektakle, takie jak Alicja w Krainie Czarów czy Rock and Fire oraz prezentują swoje umiejętności podczas imprez szkolnych i miejskich. Grupa uczy współpracy, zdrowego dystansu do siebie. Jako jedyna szkoła w mieście pomożemy ci opanować żywioł ognia! Szukaj nas na Instagramie i Facebooku. Dołącz do I LO i grupy STOS!

Podróże małe i duże...

I mamy smaczne obiady...

I LO jest jedyną szkołą średnią w powiecie, która oferuje obiady – świeże, codziennie gotowane w kuchni szkolnej. Kurczak w sosie słodko-kwaśnym, spaghetti, karkówka w sosie pieczeniowym czy pieczony udziec z kurczaka to tylko niektóre propozycje pań kucharek. Po dokładki ustawiają się kolejki, a ciepłą zupę może zjeść każdy. Nic dziwnego, że stołówka jest najchętniej odwiedzanym przez uczniów miejscem w szkole.

Samorząd

Zapraszamy...