Stołówka szkolna

Niezwykle ważną częścią funkcjonowania I LO jest stołówka szkolna. Jest jednym z symboli tej szkoły i to od początku jej powstania w obecnym budynku przy ulicy Moniuszki. Stołówka to nie tylko zwykła jadłodajnia. To miejsce magiczne, gdzie przy smacznym obiedzie można pogadać z przyjaciółmi, posłuchać najlepszych kawałów, umówić się na koncert czy do kina. Tu od lat w sympatycznej atmosferze jedzą razem uczniowie i nauczyciele. To w końcu chwila wytchnienia od lekcyjnego stresu i okazja do szkolnej integracji…

Historia stołówki to także ludzie ją prowadzący. Przez pierwsze lata miejsce to było związane nierozerwalnie z p. Teodozją Parzonką, która dbała w szczególny sposób o ład    i porządek. Następną indywidualnością naszej stołówki była p. Krystyna Stachurska – czyli legendarna Pani Krysia. To ona przez lata karmiła nas swoimi pysznymi obiadami, które wydawała zawsze z życzliwym uśmiechem. Obecnie obiady dla ok. 200 osób gotują trzy sympatyczne panie kucharki. Nie można też zapomnieć o zapleczu logistycznym, za które odpowiada intendent p. Dorota Grałka.  Należy nadmienić, że I LO jest jedyną ponadgimnazjalną szkołą w mieście posiadającą stołówkę ( i to jaką ! ).

WAŻNE INFORMACJE

Intendent Dorota Grałka tel. 42 227-10-08 w godz. 7:00 – 15:00

Nieobecność ucznia na obiadach należy zgłaszać w dzień poprzedzający nieobecność lub danego dnia do godz. 9:00.

Opłata za jeden obiad dla uczniów wynosi 7 zł (1,50 zł zupa i 5,50 zł drugie danie).

Należność za obiady musi być wpłacana do 15-go każdego miesiąca u intendenta lub na konto szkoły.

Uczniowie, którzy nie będą regulować należności za obiady terminowo, nie będą mogli korzystać z obiadów w stołówce szkolnej.

Konto do wpłat: 74 1020 3437 0000 1902 0018 0737

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc, za który dokonywana jest opłata za obiady.

styczeń 133 zł (19 dni x 7 zł)
luty 98 zł (14 dni x 7 zł)
marzec 126 zł  (18 dni x 7 zł)
kwiecień 126 zł (18 dni x 7 zł)
maj 91 zł ( 13 dni x 7 zł)
czerwiec 70 zł (10 dni x 7 zł)

,,Nic i nikt nie zastąpi obiadów w stołówce szkolnej".

Alicja Bujacz, dyrektor szkoły

,,Pani Krysia żywi mnie dłużej niż mama i żona".

Mariusz Łyszkowski, nauczyciel

,,Stołówka szkolna? Niech żałują ci, którzy nie bywają tam na dużej przerwie…"

Tomasz Kozioł, nauczyciel

,,Obiady, że mucha nie siada!"

Ola Biernacka, uczennica

,,Dobre jedzenie w dobrym towarzystwie – to taki luksusik i pokusa, której ulegam w I LO od ponad dwudziestu lat."

Piotr Kuropatwa, nauczyciel

,,Szkolny obiad jest najlepszym przykładem 100% frekwencji."

Zygmunt Szmidt, nauczyciel