W dniach 8-13.04.2024 r. uczniowie I LO w Pabianicach udali się na wycieczkę do Londynu.

Wielokulturowość, szalone tempo, ogrom zabytków, zapierające dech widoki – tego nie da się zapomnieć. Nawet słynna angielska pogoda okazała się łaskawa i w blasku słońca pozwoliła cieszyć się stolicą Wielkiej Brytanii.

Już pierwszego dnia „na powitanie” zabrzmiał Big Ben, a w złocistym słońcu lśnił Westminster.

Dużym przeżyciem była też zmiana warty pod Pałacem Buckingham. Dzielnica St. James, Piccadilly Circus, Oxford Street – dostarczyły niesamowitych wrażeń i wciąż chciałoby się spędzić tam więcej czasu, tym bardziej, że londyński przewodnik zadbał o interesujące ciekawostki. Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich przypomniało, że czas, według którego funkcjonujemy, zaczął być liczony właśnie tam. W The British Museum otarliśmy się o najwyższej klasy zabytki, dzięki którym choć na chwilę można było dotknąć odległej historii, a w National Gallery ilość dzieł sztuki największych twórców naszych czasów przyprawiał o zawrót głowy. Dla równowagi Tate Modern wprowadził nas w świat sztuki współczesnej. Koniecznie należało wejść do jednego z najważniejszych muzeów na świecie – Muzeum Historii Naturalnej z bogactwem eksponatów i imponującą architekturą. Już po przekroczeniu progu trzeba się było zatrzymać i uważnie rozejrzeć. Nie mogło oczywiście zabraknąć przejścia słynnym Tower Bridge, a panorama Londynu widziana z London Eye czy podczas rejsu po Tamizie dostarczyła niesamowitych wrażeń.

Chyba każdy z kilkudziesięciu uczestników już myśli, żeby jeszcze wrócić i już „po swojemu” przeżywać wizytę w tym fascynującym mieście.

Więcej zdjęć tutaj…