42 214-91-11

SPOTKANIE SZKOLNEGO KLUBU PODRÓŻNIKA PT „ZŁOTO, ROPA I KADZIDŁO”.

12 marca odbyło się w naszej szkole pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu Podróżnika pt „Złoto, ropa i kadzidło”. Zaproszona prelegentka, pani Sylwia Stankiewicz, podróżuje po świecie od wielu lat i zwiedziła już ponad 100 krajów. Tym razem, w barwny sposób podzieliła się z nami wspomnieniami ze swojej ubiegłorocznej podróży po krajach Bliskiego Wschodu: Kuwejcie, Omanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak sama przyznała, planując tę wyprawę, podchodziła do niej z rezerwą, ale wróciła z niej zachwycona kulturą, sztuką, przyrodą i spotykanymi ludźmi. Największe wrażenie wywarły na niej Abu Dhabi w ZEA oraz nadal jeszcze nieskażony turystyką Oman. Po spotkaniu był czas na wymianę spostrzeżeń i pytania dotyczące omawianych miejsc oraz samodzielnego planowania podróży. Dziękujemy klasom 2a i 3a oraz zaproszonej klasie 8 ze Szkoły Podstawowej nr 8 za aktywny udział w spotkaniu.