42 214-91-11

CZY ODPOWIEDNIA DIETA MOŻE POMÓC ZDAĆ MATURĘ ?

🍊 Warsztaty pod takim hasłem zorganizowało Koło Naukowe Młodych Dietetyków WSBiNoZ pod opieką merytoryczną dr Natalii Wittek-Smorąg!
🎓🔶Studenci Dietetyki: Dorota Borowiecka, Edyta Maciejek, Wiktoria Makles, Patryk Bagiński, Sebastian Kujawiak przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach 🥰
🔶 Podczas spotkania omówiono, do czego prowadzi zaburzenie rytmu dobowego oraz jakie to wywiera negatywne skutki zdrowotne: zmniejsza koncentrację, pamięć,, zdolność uczenia się.
🍊🍏Przybliżono również młodzieży, jakie produkty w czasie intensywnej nauki warto spożywać, tak aby poprawić wydolność mózgu oraz jakość uczenia się.
Uczniowie otrzymali także przydatne przepisy na zdrowe i wzmacniające: „koktajle mocy”.🥤🍓
👉Analogicznie omówiono również, jakich produktów w czasie intensywnej nauki powinno się unikać oraz jakie negatywne skutki daje ich spożywanie.
Mamy nadzieję, że wskazówki zostaną wykorzystane a MATURA ZDANA NA 5! 💪💪