STOS

STOS to inaczej Szkolna Trupa Ognistych Sztuk, założona przez mgra Macieja Krawczyka w 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym. Grupa jest otwarta dla wszystkich uczniów chcących zdobyć nowe umiejętności z dziedzin  żonglerki, tańca a ogniem, chodzenia na szczudłach, animacji oraz improwizacji scenicznej, tworzenia choreografii czy opanowania tańca na wysokości, z wykorzystaniem specjalnej chusty (która znajduje się na naszej sali). Instruktorami grupy są wykwalifikowani artyści, żonglerzy, tancerze ognia oraz goście, związani ze sztuką cyrkową, tańcem w powietrzu i innymi dziedzinami kuglarskimi.

Zajęcia STOS to nie tylko trening. Uczymy się poznawać swoje silne i słabe strony, dyskutujemy na tematy związane ze sztuką, którą poznajemy oraz dobrze się bawimy w atmosferze odbiegającej od typowej rzeczywistości szkolnej. Ćwiczenia są dostosowane do umiejętności oraz nierzadko opatrzone dobrym humorem, żartami czy po prostu zdrową dawką wygłupów.

Oprócz zajęć prowadzimy działalność artystyczną. Występujemy na konkursach artystycznych, takich jak Festiwal Młodych Talentów Cyrkowych, tworzymy oprawę artystyczną imprez miejskich, jak pikniki miejskie, Dni Wody, biegi Starostwa Powiatowego, Dni Dziecka i wiele innych. Najciekawszą formą pracy jest dla nas jednak działalność charytatywna, prowadzona dla potrzebujących. Wspieramy artystycznie wydarzenia charytatywne, takie jak Bal Róży, spektakle w Domach Dziecka czy zbiórki pieniędzy dla dzieci dotkniętych nowotworem.

W 2015 roku zostaliśmy laureatami Stypendium Na Rozwój Artystyczny – przyznawane przez Joannę i Krzysztofa Urbańskich. Efektem projektu był spektakl Alicja w Krainie Czarów, nasz największy dotychczas występ.

Nasze osiągnięcia  i realizacje:

1.       Organizacja występu promującego szkołę podczas Dni Otwartych w I Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach
  2.       Organizacja występu promującego szkołę podczas pikniku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 17 w Pabianicach

iii.      Organizacja animacji kuglarskich podczas Powiatowego Rajdu Szkolnego, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach.

1.       Pokaz umiejętności oraz animacje kuglarskie  dla szkół podstawowych i gimnazjów podczas obchodów Dnia Flagi w I Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach
  2.       Promocja I liceum Ogólnokształcącego w programie Ludzie z pasją emitowanym w pabianickiej telewizji PROMOK
  3.       Nagroda publiczności (Bartosz Brzózka) oraz wyróżnienie (Piotr Boroń) w Powiatowym Konkursie Młodych Talentów TY tak/nie Umiesz.

vii.      Organizacja występu promującego szkołę podczas Dni Otwartych w I Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach 13-14.03.2015r.

viii.      Organizacja występu promującego szkołę podczas świętowania Dnia Flagi w I Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach (28.04.2015r.)

1.       Organizacja atrakcji podczas II Halowych Mistrzostw Polski Duszpasterstw Akademickich – 24-26 października 2014r.
  2.       Organizacja animacji dla harcerzy ZHP Łask – grudzień 2014r
  3.       Organizacja animacji dla pabianickich harcerzy.