Tradycją I LO w Pabianicach jest organizowanie szkolnego konkursu wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich. Konkursy te przeprowadzane są co cztery lata – w roku przypadania kolejnych IO, a przy okazji, również rozgrywanych Mistrzostw Europy w piłce nożnej.
Tak ciekawie się złożyło, że tegoroczna IV edycja konkursu przypadła niemal dokładnie w 120 rocznicę otwarcia pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w Atenach w roku 1896.
Rywalizacja polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań dotyczących historii letnich nowożytnych IO oraz historii ME w piłce nożnej ( w obydwu przypadkach ze szczególnym uwzględnieniem udziału Polaków ). Do każdego pytania dołączona była tematyczna ilustracja.

WYNIKI KONKURSU

1m. Wojciech Ruszer
2m. Karolina Kowalczyk i Jan Wypych
3m. Katarzyna Lipińska

Osobami, które od lat przygotowują ten sprawdzian wiedzy są: nauczyciel historii p. Ireneusz Polit
i nauczyciel wychowania fizycznego p. Piotr Kuropatwa przy wsparciu dyrekcji szkoły, która ufundowała nagrody dla zwycięzców.