W zawodach o mistrzostwo powiatu pabianickiego w pływaniu pierwsze miejsce zdobyła drużyna dziewcząt I LO!

17.02.2017 w zawodach o mistrzostwo powiatu pabianickiego w pływaniu ( Licealiada ) pierwsze miejsce zdobyła drużyna dziewcząt I LO w składzie:
Michalina Sadowska ( kapitan ), Natalia Dorożyńska, Iza Chwalińska, Weronika Fąnkowska, Marta Górska, Karolina Merecz, Michalina Michalak, Agata Minias, Paulina Pawłowska i Gosia Wajerowicz ( rezerwowe Asia Strzelczyk i Laura Pescicani ). Nasza drużyna męska wypadła również bardzo dobrze, przegrywając minimalnie na finiszu tylko z II LO. Skład wicemistrzów powiatu: Piotrek Owczarek ( kapitan ), Konrad Janczyk, Olek Mudza, Adrian Przyk, Damian Wąsik, Michał Orłowski, Dawid Konicki, Piotrek Wajerowicz, Mikołaj Błoch i Michał Trzanek ( rezerwowi Mateusz Wesołek i Bartek Kępka ).
Opiekunek teamu był p.prof. Piotr Kuropatwa.
Obydwie drużyny wywalczyły awans do ½ finału wojewódzkiego, który odbył się ( 23.02 ) w Konstantynowie Łódzkim.
Dziewczęta zajęły drugie miejsce, a chłopcy trzecie, rewanżując się II LO ( IV m. ) za wyścig powiatowy.