22 marca 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się premiera Balladyny – spektaklu przygotowanego przez Koło Teatralne działające przy I LO w Pabianicach.

Romantyczny dramat J. Słowackiego znają chyba wszyscy i choć jego akcja osadzona jest w odległych, legendarnych czasach, w krainie baśni i fantastyki, niezmiennie dotyczy naszych spraw. Miłość, zazdrość, zemsta, zbrodnia, władza – to ludzkie namiętności, żądze i pragnienia, które nie przemijają i wciąż wzbudzają wielkie emocje.

Zespół aktorski stanowili absolwenci i uczniowie szkoły. Rolę tytułowej Balladyny brawurowo zagrała Klaudia Nadrowska, w urzekające postacie Aliny i Wdowy wcieliły się Aleksandra Kozioł i Marlena Marek. Zakochana w Grabcu ( przekonujący Łukasz Świercz) niezwykła Goplana to Kinga Stankiewicz. Uznanie publiczności zdobyli również obecni uczniowie I LO: Zuzanna Lubomirska ( rezolutna Skierka), Aleksander Duniec ( diaboliczny Chochlik), Jakub Ransz ( pełen powagi i tragizmu Pustelnik), Tomasz Morawski ( szlachetny Kirkor) i Patryk Krykwiński ( ponury, niebezpieczny Fon Kostryn).

Obsługę techniczną sprawowali Jakub Lesman i Bartosz Derendarz. Nad realizacją przedstawienia czuwali opiekunowie Koła Teatralnego: Tomasz Kozioł I Aleksandra Kaczmarek.