W środę przed Urzędem Miasta odbył się happening „Zaczytaj się w Pabianicach” zorganizowany przez pabianickie biblioteki, między innymi bibliotekę szkolną I LO. Zaproszeni goście ( prezydent miasta i  starosta) czytali swoje ulubione wiersze z dzieciństwa oraz urywki „Quo vadis”. Dominika Lorencka i Aleksander Mudza  z klasy II a  zachęcali przechodniów do czytania Henryka Sienkiewicza, rozdając fragmenty „Pana Wołodyjowskiego „. Mieszkańcy Pabianic mogli także w ramach akcji „bookcrossing” wybrać dla siebie książki, które po przeczytaniu należy przekazać innej osobie. Pabianiczanie obejrzeli także  fragment „Poskromienia złośnicy” W. Szekspira, przedstawienia którym Gimnazjum nr 1 w Pabianicach wygrało V powiatowy konkurs „Wiele hałasu o… Szekspira”.